Marka başvurusu ile com.tr

Günümüz dünyası marka sahiplerine, sahip olduğu ürün ve hizmetleri tüketicilere ulaştırmasını kolaylaştıracak pek çok alternetif sunmaktadır.

Gelişen teknoloji sayesinde hayatımıza pek çok uygulama girdi ancak yinede kurumsal olarak kendimizi ifade edebilmemiz, marka ve ürünlerimizin tanıtılmasında en büyük pay web sitelerine ait. Web siteleri kurumsal tanıtımın yanısıra marka sahiplerine ürün ve hizmetleri hakkında tüketicilere bilgi için başvurduğu ilk platform diyebiliriz. Günümüzde kime sorarsak soralım ürün veya hizmet üreten ve pazarlayan şirketlerin mutlaka bir web sitesine sahip olması gerektiğini söyleyecektir. Web sitelerine, şirketlerin ülke ve dünya pazarlarına açıldıkları bir platform diyebiliriz.

Web sitesi kurulması aşamasında ilk önce uygun bir alanadı (domain) bulmanız gerekiyor. Son yıllarda çok yaygınlaşan internet kullanımı nedeni ile uygun bir domain bulmakta zorluklar yaşanabilmektedir. Alan adları alanadi.com, alanadi.net genel alınabileceği gibi ülkesel bazda hangi ülke de faliyet göstermek isterseniz o ülke özelinde alabilmeniz için bir kolaylık sağlayabilmektedir. Alanadi.com uzantılı domainler sizden önce alınma ihtimali çok yüksek bu nedenle alanadi.com.tr uzantılı bir domain alabilmeniz için size bazı haklar verilmektedir. Bu hakkı 2 şekilde elde edebilirsiniz.

Birincisi şirket adınıza ait bir domain almak isterseniz, ikincisi ise marka tescili ile markanıza ait bir com.tr alanadı talep etmeniz. Örnek vermek gerekirse ABC firması olarak abc.com.tr alan adı talebinde sizden daha önce alınmamış ise bulunabilirsiniz. Firma isminiz değilde sahip olduğunuz bir markaya ait talepde aynı şekilde sizden önce alınmamış ise talep edip alabilirsiniz.

Şirket sahibi olmayan bireysel kullanıcılar marka başvuru işlemi sayesinde bu hakkı kazanabilmektedir.
Şirket isimleri farklı, ancak vermiş oldukları hizmet ve ürünler ile ilgi bir com.tr alanadi almak istemeleri halinde marka başvuru işlemini yaptırmaları gerekmektedir.

Marka başvurusu yapmanız, com.tr alanadi başvurusu yapmanız için yeterlidir. Marka başvuru evrakı ve kimlik bilgilerinizi ibraz ederek com.tr alanadını alabilirsiniz.

Tasarım Tescilinde Lahey Sistemi

Tasarım Tescilinde Lahey Sistemi

Tasarım ve buluşların korunması, günümüzde oldukça önemli bir konudur. Ne yazık ki, birçok tasarım veya buluş sıklıkla taklit edilmekte ve hatta...

Tanınmış Marka Nedir?

Tanınmış Marka Nedir?

Tanınmış marka olmak halk tarafından markanın önemsenmesi ve dikkat çekmesi anlamına gelmektedir. Tanınmış markaya olan güven daha fazla olduğu için...

Markalarda Bulunan R işareti nedir

Markalarda Bulunan R işareti nedir

Ürünler ve markalar üzerinde tescil, ticari marka, telif hakkı anlamına gelen birtakım işaretler olabilir. Bu işaretler ana fikirde o ürün ve...