Bilgi Bankası

Zaman kaybetmeden marka tescil sürecinizi başlatın.

Marka

Sınai Mülkiyet Hukuku

Marka,Patent,Tasarım Tescili aşamasında ve/veya tescil sonrasında, tescilden doğan hakkınızın, ihlallere karşı korunması Sınai Mülkiyet Kanunları ile net ve kesin çizgiler ile belirlenmiştir.

Sınai Mülkiyet Sözlüğü
Türk Patent Enstitüsünde kaydı bulunan başvuru sahiplerinin adreslerinde herhangi bir değişiklik olması durumunda, bu değişikliğin başvuru sahibinin sisteme kayıtlı adresine de yansıtılmasını sağlayacak olan işlemidir.

Daha Fazla

Tasarım Tescili Nedir?

Endüstriyel Tasarım tescili, geliştirilen ürünün göz algısına yönelik görüntüsünün,tasarımının muadillerine göre ayırd edici özelliklerinin ilgili kanunlar çerçevesinde korunmasıdır.

Daha Fazla

Patent Tescili Nedir?

Patent Tescili sanayideki teknik bir problemin çözümü olarak tanımlanan buluş için verilen inhisari (tekel) bir haktır. Patent tescili sizin çalışmanız sonucu ortaya çıkan buluş konusu ürünün tüm ticari hakkının size ait olmasını sağlamaktadır. Patent tescili emeğinizin, çalışmanızın sonucu olan buluşun sadece ve sadece size ait olmasıdır.

Daha Fazla

Marka Tescili Nedir?

Neden Marka Tescilinin en güzel cevabı yine markanın genlerinde gizlidir. Marka, tüketici-üretici arasında bir sözleşme ise; bu sözleşmeye 3.nci kişilerin taraf olmaması için sözleşmenin çerçevesinin belirlenmesi yani kanunlar ile korunması gereklidir. Marka ürün veya hizmetin kalitesinin garantisi demektir.

Daha Fazla