Marka Tescili

Zaman kaybetmeden marka tescil sürecinizi başlatın.

Marka

MARKA YURTDIŞI

Marka Tescil başvurularından doğan haklar sadece tescil edildiği ülkede lokal olarak hüküm ifade etmektedir.

Marka Araştırma

Marka Tescil başvurusuna minumum risk ile başlanmasını sağlamaktadır.

MARKA DEĞER TESPİTİ

Bir firma için marka/patent-tasarım tesciline konu olacak varlıklarını fikri mülkiyet hakları ile korumak hayati öneme sahiptir.

MARKANIZI GELECEĞE TAŞIMAK İÇIN

İLK ADIMI ATIN

Zaman kaybetmeden marka tescil sürecinizi başlatın.
Tüm süreç boyunca bire bir ücretsiz destek alın.
Deneyimlerimiz ve tecrübeli avukatlarımız ile rahat ve kısa süreç geçirin.

Neden Lider Patent ?

Lider Patent, 15 yıllık tecrübesi ve 5 bin müşteri deneyimi ile bugün yoluna sağlam adımlarla devam etmektedir. En büyük sermayesi “güven” olan Lider Patent, müşterilerini sabırla dinleyip sorunlarını en kısa sürede çözmektedir.

Marka tescil'de Liderpatent

Markanızı Güvence Altına Alın

Daha Fazla Bilgi

Türk Patent ve Marka Kurumu (Türkpatent) tescili taşımayan hiçbir marka güvence altında değildir!

Piyasaya arz edeceğiniz ürün veya hizmetinizi harika bir isimle taçlandırdınız. Reklam ve sunum faaliyetlerinizde hazır. Ama en önemli şey eksik. MARKA TESCİLİ. Eksik çünkü Marka Tescili ürün veya hizmetinize seçtiğiniz markaların taklitlerden koruma altına alınmasının yegâne yoludur. Size özel olan ve başkasının kullanmasını istemediğiniz marka isminizin kanunlar ile koruma altına alınmasını; sadece ve sadece Türk Patent ve Marka Kurumuna yapacağınız marka başvurusu ile tescil ettirmek sureti ile sağlayabilirsiniz.

Ticari birikiminizi, emeğinizi, mal, hizmet ve üretim araçlarınızı korumak ve ticari hayatınızda tüm varlığınıza gelebilecek zararlardan sakına bilmeniz için bir Marka Vekili danışmanlığı ve aracılığı ile markanızı Türk Patent ve Marka Kurumuna yapacağınız marka başvurusu ile tescil ettirmeli ve onu güvence altına almalısınız.

Marka Tescili Nedir?

Daha Fazla Bilgi

Marka tescili en basit tanımıyla; yazılı olarak karşılıklı söz verme ve sadakat sürecidir. Size özel olan ve başkasının kullanmasını istemediğiniz marka isminizin kanunlar ile koruma altına alınmasını; ancak markanızı tescil ettirerek sağlayabilirsiniz.

Neden Markanızı Güvence Altına Almalısınız?

Daha Fazla Bilgi

Ticari birikiminizi, emeğinizi, mal, hizmet ve üretim araçlarınızı korumak ve ticari hayatınızda tüm varlığınıza gelebilecek zararlardan sakınabilmeniz için markanızı tescil ettimeli ve onu güvence altına almalısınız. Lider Patent, hızlı ve garantili çalışma prensibi sayesinde tescil sürecini en kısa zamanda gerçekleştirerek markanızı güvence altına alır.

Marka Tescili İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Daha Fazla Bilgi

Tescil işlemleri standart prosedürde ortalama 5-8 ay arası sürer. Marka yayındayken yapılan 3. kişilerin itirazları gerçekleşirse tekrar incelemelerde bulunulur ve süreç 3 ila 6 ay daha uzamış olur. Siz de, hızlı ve güvenilir bir marka tescili süreci yaşarken, markanızı kolayca tescil etmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marka Tescili için gerekli evraklar nelerdir?

Daha Fazla Bilgi

Marka Tescil Başvuru sahibi şirket ise İmza Sirküleri ve Vergi Levhası Lider Patent fax/mail adresine gönderilmesi gereklidir.
Marka Tescil Başvuru sahibi şahıs ise Nüfus cüzdan fotokopisinin Lider Patent fax/mail adresine gönderilmesi gereklidir.
Yukarıda bahsedilen evraklara göre hazırlanan vekâlet (noter tasdiki gerektirmez) ve sözleşmenin imzalanması ile marka vekili firma tarafından online olarak Türk Patent Kurumuna Marka tescil başvurusu yapılır.

Markanıza Karar Verin

Bize hangi gün ve saatlerde müsait olduğunuzu bildirin ve deneyimli ekip arkadaşlarımızla konuşmaya başlayın.

Marka Tescil ile Markanıza Karar Verin

Marka Tescili Nasıl Alınır ?

Marka Tescil Başvurusundan önce mutlaka Markanın Tescil edilebilirlik analizine yönelik marka araştırılması, marka vekili bir firma tarafından yapılmalıdır. Marka sorgulama, Marka tescil sorgulama, Marka Patent (yanlış ifade) sorgulama olarak ifade edilen marka araştırma ve devamında marka analizi marka tescil başvurusundan önce mutlaka yapılmalıdır.

Marka Tescil edilebilirlik araştırması ve analizi tamamlanan, Marka Tescil Başvurusuna uygun olan markanın, gerekli evraklar tamamlandıktan sonra Marka tescil başvuru dosyası hazırlanarak Türk Patent Kurumuna online olarak başvurusu yapılır.

Marka Tescil Süreci Nasıl İşler?

Markanızın uygunluğu hakkında analizler yapıp hukuki süreçleri hızlı bir şekilde başlatıyoruz.

marka-tescil

Marka Tescil Belgesi Süreci

Türk Patent Ve Marka Kurumu’na yapılan başvurucu ile birlikte marka tescil süreci başlar. Başvuru ile birlikte bir Türk Patent Ve Marka Kurumu tarafından bir marka uzmanı görevlendirilerek marka araştırılması yapılır. Yapılan ilk araştırmada markanın diğer markalarla benzerliği incelenir. Benzerlik tespit edilmediği takdirde marka 2 ay boyunca yayına alınır.

Bu yayında amaçlanan 3. kişilerin itirazlarını gözlemlemektir. Herhangi bir itiraz söz konu olmazsa marka tescil edilir. Markaya itiraz olduğu takdirde itirazlara karşı savunma hazırlanır. Savunmanın uygunluk durumuna göre marka tescil edilir.

Markanın Bildirilmesi

Daha Fazla Bilgi
  • Tescil ettirmek istediğiniz markayı Lider Patent’e bildirdiğiniz an marka tescil süreciniz başlamış olur.
  • Markanız, çeşitli analiz süreçlerinden geçirilir.

Marka Kontrolü

Daha Fazla Bilgi
  • Patent konusunda mahkemelerde bilirkişilik de yapan Lider Patent, marka isminizin önceden alınıp alınmadığını, benzerlerinin olup olmadığını analiz eder.
  • Bilgilerinize göre hazırlanan sözleşme karşılıklı olarak imzalanıp ödeme yapıldıktan sonra, Lider Patent sizin adınıza online başvuruyu gerçekleştirir.
  • 2 ay süresince yayında kalan markaya 3. kişilerin itiraz etme hakkı vardır.

Tescile Uygun Markanın Patent Süreci

Daha Fazla Bilgi
  • Tescile uygun markanın patent sürecinin başlaması için aşağıdaki evraklara ihtiyaç duyulur: Markasını tescil ettirmek isteyen müvekkil şirket ise; imza sirküleri ve vergi levhası gereklidir. Markasını tescil ettirmek isteyen müvekkil şahıs ise; nüfus cüzdan fotokopisi yeterlidir. Gerekli belgeler Lider Patent’e e-mail ya da faks yoluyla ulaştırıldığı anda marka tescili süreci işlemlerinizi başlatılır.

Marka Bülteni Yayınlanması

Daha Fazla Bilgi
  • Yaklaşık 1 saat sonra ise, giriş evrakları size yine e-mail yoluyla ulaştırılır.
  • Türk Patent ve Marka Kurumu yetkilileri başvuruyu inceler. Eğer başvuru olumlu bulunursa marka bülteninde yayınlanır

Marka Tescil Belgesi Üzerinde Hangi Bilgiler Bulunur?

Daha Fazla Bilgi

Marka tescil belgesinin üzerinde bazı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler açık ve net olarak marka sahibinin ve markanın koruma altına alındığını belirtir. Marka bilgisi ve markanın hak sahibinin bilgileri Türk Patent Ve Marka Kurumu tarafından hazırlanan belge üzerinde bulunur. Markanın koruma altına alındığını belirten kanun da marka tescil belgesinde mutlaka yer almalıdır. Markanın tescil edildiği tarih ve koruma süresi de tescil belgesinde belirtilir.

Marka Tescili Nedir?

Marka; üretici ile tüketici arasında, tüketicinin bilinçaltında, karşılıklı atılan imzalarla oluşturulan bir sadakat sözleşmesi, üreticinin sözüdür.

Marka Tescili

Faaliyet gösteren bir işletmeyi diğer işletmeler ayırmak ve tanımlamak için marka oluşturur. Sözcük, sembol ya da logo gibi bir ifade biçimi markayı oluşturabilir. Marka, işletmenin kimliğini tanımlayan en önemli unsurdur. Bu yüzden taklit edilmemesi, çalınmaması ya da izinsiz kullanılmaması için koruma altına alınmalıdır.

Markaları ve marka sahiplerini kanuni yönden koruma altına alan belgeye marka tescil belgesi denir. Marka tescil belgesi, Türk Patent Ve Marka Kurumu’na yapılan başvurular sonucunda alınır. Bir markanın marka tescil belgesi alabilmesi için yapılan marka araştırması sonucunda belirtilen şartlara uygun olması gerekir. Şartlara uygun olduğu takdirde marka tescil başvurusu yapan kişi ya da kurum adına belge düzenlenir.

Marka Tescili

Daha Fazla Bilgi

Marka; üretici ile tüketici arasında, tüketicinin bilinçaltında, karşılıklı atılan imzalarla oluşturulan bir sadakat sözleşmesi, üreticinin sözüdür. Marka Tescili; sadakat sözleşmesinin üretici ve tüketici lehine, kanunlar ile korunmasının adıdır. Marka Tescili ile üretici; tüketiciye verdiği sözün arkasında durduğunu resmileştirirken, Marka sadakat sözleşmesinin sürekliliğini de korumuş olur. Üretici ise, Marka Tescili ile aslında kendi ticari geleceğinin kaderini başka firmalara/şahıslara terk etmemektedir.

İlginizi Çekebilir: On maddede Marka tescili nedir? 

Marka Tescili Neden Önemlidir ?

Daha Fazla Bilgi
Çok büyük yatırımlar ile kurulan bir firma, Marka Tescili’nin başka bir firmanın elinde bulundurması ile ticari hayatına son verebiliyor. Diğer bir ifade ile Marka tescili firmanızın geleceğini garanti altına almaktır. Firma kurulurken Marka Tescil araştırması yapılması bir zarurettir. Aksi durumda Sizden önce kurulmuş ve Marka tescil işlemini tamamlamış olan bir firmanın varlığı; sizin ticari hayatınızın başlamadan bitmesini netice verir. Fakat bir marka vekili firmaya yaptıracağınız marka tescil analizi sonucu size hem zaman hem maliyet avantajı kazandıracaktır. Marka tescili, rekabetin her geçen gün daha sert yaşandığı sektörlerde size ivme kazandıracak bir katalizör ve yol kazası yapmanızı önleyecek bir emniyet kemeridir.

Marka Tescil Başvuru Neden Gereklidir?

Daha Fazla Bilgi

Neden Marka Tescili: Öncelikle kendi ticari geleceğinizi korumak, başkaları tarafından kullanılmasını önleme adına Marka Tescili yapılması zaruridir. 2011 yılı ile Gümrük Birliği çerçevesinde tüm ithalat ve ihracat konusu olan ürünlerde Marka Tescili zorunludur. Tüketicinin zihninde güven duyulan bir firma olmak için öncelikle Marka Tescili ile bu güveni kazanma adına ilk adım atılmalıdır.

Gıda, ilaç, asansör sektörlerinde bağlı bulunulan bakanlık üretim izni için mutlaka Marka Tescil Belgesinin ibrazını şart koşmaktadır. Özetle Marka Tescili: Rekabetin artık fiyat düşürerek ayakta kalmada sınırlara geldiği ticari ortamda size ayaklarınızın sağlam basabileceği bir alan oluşturacak, rekabette bir adıma öne geçmenize destek unsur olacaktır.

Marka Tescili Nasıl Alınır ?

Daha Fazla Bilgi

Marka Tescil Başvurusundan önce mutlaka Markanın Tescil edilebilirlik analizine yönelik marka araştırılması, marka vekili bir firma tarafından yapılmalıdır. Marka sorgulama, Marka tescil sorgulama, Marka Patent (yanlış ifade) sorgulama olarak ifade edilen marka araştırma ve devamında marka analizi marka tescil başvurusundan önce mutlaka yapılmalıdır.

Marka Tescil edilebilirlik araştırması ve analizi tamamlanan, Marka Tescil Başvurusuna uygun olan markanın, gerekli evraklar tamamlandıktan sonra Marka tescil başvuru dosyası hazırlanarak Türk Patent Kurumuna online olarak başvurusu yapılır.

Marka Yasal Koruması Ne Zaman Başlar ?

Daha Fazla Bilgi

Marka Tescil Başvuru tarihinden itibaren başlayan yasal korumanın Marka Tescil Belgesi ile sonuçlanan süreci takriben 6-9 ay arasındadır. Sürecin uzaması şu hallerde mümkündür.

Türk Patent Kurumu marka tescil başvuru dosyasını Red edebilir. 3.ncü kişiler(firma/şahıs) marka tescil başvurusunun tescil edilmesine itiraz edebilirler.

Marka Tescilinin Koruma Süresi

Daha Fazla Bilgi

Türk Patent Ve Marka Kurumu tarafından belirlenen süreler boyunca marka tescil koruması devam eder. Belirlenen bu süre marka tescili başvuru tarihinden itibaren 10 yıldır. 10 yıllık korumanın ardından Türk Patent Ve Marka Kurumu yenile hakkı sunar.

Marka tescil koruması için 10 yıl tamamlanmasından 6 ay öncesinde başlayan süreçte yenileme yapılmalıdır. 6 ay içerisinde marka tescil belgesi için yeniletme yapılmadığı takdirde, marka sahibine 6 ay daha ek süre verilir. Cezalı yenileme süreci olan bu zaman diliminde yenileme harcı cezalı olarak ödenir. Daha fazla bilgi için Marka tescil koruması nedir? içeriğimize göz atabilirsiniz.

MARKAYA KARAR VERİN

Bize hangi gün ve saatlerde müsait olduğunuzu bildirin ve deneyimli ekip arkadaşlarımızla konuşmaya başlayın.

SÜRECİNİZİ BAŞLATALIM

Markanızın uygunluğu hakkında analizler yapıp hukuki süreçleri hızlı bir şekilde başlatıyoruz.

MARKANIZ ARTIK SİZİNDİR

Hukuki süreçleri, evrak işlerini tamamladıktan sonra Türk Patent ve Marka kurumu başvuruyu inceler ve olumlu sonuçlanması durumunda marka bülteninde yayınlanır.