• Türkçe
  • English

Bilgi Bankası

Marka,Patent,Tasarım Tescili aşamasında ve/veya tescil sonrasında, tescilden doğan hakkınızın, ihlallere karşı korunması Sınai Mülkiyet Kanunları  ile net ve kesin çizgiler ile belirlenmiştir.

Türk Patent Enstitüsünde kaydı bulunan başvuru sahiplerinin adreslerinde herhangi bir değişiklik olması durumunda, bu değişikliğin başvuru sahibinin sisteme kayıtlı adresine de yansıtılmasını sağlayacak olan işlemidir.

Endüstriyel Tasarım tescili, geliştirilen ürünün göz algısına yönelik görüntüsünün,tasarımının muadillerine göre ayırd edici özelliklerinin ilgili kanunlar çerçevesinde korunmasıdır.

Patent / Patent Tescili sanayide teknik bir alanda yapılan teknik bir gelişme içeren buluşların ilgili kanunlar nezdinde size lehinize tekel haklı oluşturacak şekilde korunmasının adıdır. Patent Tescili ile korunması istenen buluş konusu ürünün dünyayı değiştirecek bir ürün olması, elektiriğin, ineternetin yeniden keşfedilmesi olması gerekli değildir. Katma değer sağlayan bir gelişmeye sahip buluşunuz var ise patent tescili alabilirsiniz.

Neden Marka Tescilinin en güzel cevabı yine markanın genlerinde gizlidir. Marka, tüketici-üretici arasında bir sözleşme ise; bu sözleşmeye 3.nci kişilerin taraf olmaması için sözleşmenin çerçevesinin belirlenmesi yani kanunlar ile korunması gereklidir. Marka ürün veya hizmetin kalitesinin garantisi demektir.

whatsapp
Kapat