MARKA TESCİL SORGULAMA

Lider Patent, 15 yıllık tecrübesi ve 5 binden fazla müşterisi ile bugün yoluna sağlam adımlarla devam etmektedir. En büyük sermayesi “güven” olan Lider Patent, müşterilerini sabırla dinleyip sorunlarını en kısa sürede çözmektedir.
MarkaTescilSureciNasilIsler

Markaya Karar Ver

Bize hangi gün ve saatlerde müsait olduğunuzu bildirin ve deneyimli ekip arkadaşlarımızla konuşmaya başlayın.

Sürecinizi başlatalım

Markanızın uygunluğu hakkında analizler yapıp hukuki süreçleri hızlı bir şekilde başlatıyoruz.

Markanız Artık Sizindir

Hukuki süreçleri, evrak işlerini tamamladıktan sonra Türk Patent ve Marka kurumu başvuruyu inceler ve olumlu sonuçlanması durumunda marka bülteninde yayınlanır.

Neden Markanızı Marka Tescili ile Güvence Altına Almalısınız?

Marka tescili en basit tanımıyla; yazılı olarak karşılıklı söz verme ve sadakat sürecidir. Size özel olan ve başkasının kullanmasını istemediğiniz marka isminizin kanunlar ile koruma altına alınmasını; ancak markanızı tescil ettirerek sağlayabilirsiniz.

NEDEN

Liderpatent

Lider Patent, 15 yıllık tecrübesi ve 5 bin müşteri deneyimi ile bugün yoluna sağlam adımlarla devam etmektedir. En büyük sermayesi “güven” olan Lider Patent, müşterilerini sabırla dinleyip sorunlarını en kısa sürede çözmektedir. Dünyanın herhangi bir yerinde marka tescili başvurusu yapabilecek kabiliyete sahip olan firma olma özelliğine sahiptir. Lider Patent sahip olduğu yüksek tecrübe sayesinde, mahkemelerde patent konusunda bilirkişilik yapmaktadır. Müşteri memnuniyeti üst düzeyde olduğu için, yeni müşterilerinin çoğu referans yolu ile Lider Patent’i tercih etmektedirler.

Piyasaya arz edeceğiniz ürün (gıda, kozmetik, tekstil vb.) veya hizmeti

(restaurant, yayınevi, sağlık turizmi vb.) harika bir isimle taçlandırdınız.

 Reklam ve sunum faaliyetleriniz de hazır ancak en önemli şey eksik. O da marka tescili. Şimdi gelin marka tescilinizi birlikte yapalım. Öncelikle, bir isme karar verdiyseniz en önemli adımı attınız demektir. Hemen ardından ise karar verilen isim için marka araştırması ve marka analizi yaptırmanız gerekli. Tarafımızca gerçekleştirilen marka araştırma ve analiz çalışmasında, markanızın tescil edilmesine engel durumlar ve çözüm yolları saptanır. Tescil edilebilirlik, araştırma ve analizi için Lider Patent uzmanları telefonun diğer ucunda sizin aramanızı bekliyor.

Markanızın tescil edilmesine engel olabilecek durumlar ve çözüm yolları

Daha Fazla Bilgi
Markanızın birebir aynısı ya da benzeri daha önce tescil edilmiş olabilir. Yahut markanız marka değeri taşımıyor olabilir. Tarafımıza ilettiğiniz isim için araştırma ve analiz çalışması olumsuz sonuçlanırsa üzülmeyin. Lider Patent olarak bizi arayın ve size tescillenecek bir isim bulacağımızdan emin olun. Marka ismi için araştırma ve analiz olumlu sonuçlandığında, başvuru için gerekli evrakları Lider Patent’e iletmeniz başvuru için yeterlidir.

Marka Tescil Başvurunuzu yaptınız. Peki bundan sonra ne olacak?

Daha Fazla Bilgi
Marka tescilinizin hukuki koruması başvuru tarihi itibari ile başlar ancak başvurusunu yaptığınız isim için marka tescil başvuru süreci 5 ila 8 ay arasında sonuçlanmaktadır. Eğer bu süreçte markanıza üçüncü kişilerden haklı/haksız iddialarla itiraz gelirse, tescil süreci 6 ile 12 ay arasında uzayabilir.

Marka Tescil Başvurusu için bahsettiğimiz gerekli evraklar nelerdir?

Daha Fazla Bilgi
Başvuru sahibi firma ise; imza sirküleri ve vergi levhasını, başvuru sahibi şahıs ise; kimlik resmini mail/whatsapp yolu ile Lider Patent uzmanlarına iletmeniz yeterlidir. Gönderilen bilgiler doğrultusunda başvuru evrakları hazırlanarak imzalamanız için size iletilecektir. Siz evrakları imzalayıp mail/whatsapp yolu ile tarafımıza ilettikten sonra, başvuru giriş evrağı 30 dakika içinde tercih ettiğiniz iletişim kanalı üzerinden size iletilecektir.

*Marka tescil başvurusu yapmak için bir şirket sahibi olmanız gerekmiyor.

Tedbirli Olun!

Marka tescilinizin Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurusu yapıldığı an itibari ile yasal koruması başlasa dahi, markanızın tam korumaya sahip olarak size ait olduğunu düşünmemelisiniz. Bundan ötürü de başvurudan sonra markanızı ihtiyatlı kullanın. Yani tescil alamadığınız durumda zarar görmeyeceğiniz bir planınız olsun veya tescil kararı verilinceye kadar markanızı ürün veya hizmetlerinizde kullanmadan beklemede kalın.

Türk Patent ve Marka Kurumu

Marka Tescili, ürün veya hizmetlerinizin taklitlerinden korunmasının yegâne yoludur. Size özel olan ve başkasının kullanmasını istemediğiniz marka isminizin, kanunlar ile koruma altına alınmasını, yalnızca Türk Patent ve Marka

Kurumuna yapacağınız marka başvurusu ile tescil ettirerek sağlayabilirsiniz.

Markanızı Güvence Altına Alın!

Ticari birikiminizi, emeğinizi, mal, hizmet ve üretim araçlarınızı korumak ve ticari hayatınızda tüm varlığınıza gelebilecek zararlardan sakınmanız oldukça önemli. Marka Vekili danışmanlığı ve aracılığı ile markanızı Türk Patent ve Marka Kurumuna yapacağınız marka başvurusu ile tescil ettirmeli ve güvence altına almalısınız.