• Türkçe
  • English

Marka

Marka; üretici ile tüketici arasında, tüketicinin bilinçaltında, karşılıklı atılan imzalarla oluşturulan bir sadakat sözleşmesi, üreticinin sözüdür. Marka Tescili; sadakat sözleşmesinin üretici ve tüketici lehine, kanunlar ile korunmasının adıdır. Marka Tescili ile üretici; tüketiciye verdiği sözün arkasında durduğunu resmileştirirken, Marka sadakat sözleşmesinin sürekliliğini de korumuş olur. Üretici ise, Marka Tescili ile aslında kendi ticari geleceğinin kaderini başka firmalara/şahıslara terk etmemektedir.

Marka Araştırma ; Marka örneğine göre uzman tarafından marka ön araştırılmasının resmi marka veri tabanında yapılması ve marka tescil sürecini olumlu/olumsuz etkileyecek risk analizinin sunulması ile Marka Tescil başvurusuna minumum risk ile başlanmasını sağlamaktadır.

MARKA DEĞER TESPİTİ: Firmanıza ait marka ve  tescillerinin değerinin tespiti ve firmanızın değerine katkısının belirlenmesi Liderpatent ’in kendisine vazife addettiği bir hizmettir. Bu yaklaşım ile size ait Marka tescillerinin değer tespiti yapılmaktadır. Ayrıca Marka Tescilinizin Bankalar nezdinde TEMİNANT olarak değerlendirilmesi hizmetide sunulmaktadır.

MARKA İZLEME ; Türk Patent Enstitüsünü tarafından aylık olarak yayımlanan resmi marka bülteninin taranması ve marka uzman değerlendirmesi sonrasında ticari değerinize risk teşkil edecek şekilde benzer görülen markaların tespit edilmesi ve talep etmeniz halinde tespit edilen markaların tesciline itiraz edilmesi hizmetinin verilmesidir.

Marka Tescil başvurularından doğan haklar sadece tescil edildiği ülkede lokal olarak hüküm ifade etmektedir. Marka, Patent ve Endüstriyel Tasarım Başvurularından doğan haklar sadece tescil edildiği ülkede lokal olarak hüküm ifade etmektedir.

Marka başvurularınız Lider Patent tarafından gerekli marka ön araştırması yapıldıktan sonra aynı gün içerisinde online yapabilebilmektedir.

Bu sayfadaki markalar satılıktır. Lütfen ilgilendiğiniz bir marka varsa bizimle iletişime geçiniz.

whatsapp
Kapat