Amazon Özel Marka Satıcıları ve Marka Tescili

Amazon belki de Dünya’nın en yenilikçi mağazası. Müşteri sadakati sağlamakta en büyük hedefi. Amazon.com en önemli yeniliklerinden biride şüphesiz marka tescili (brand registry ) programı. Amazon.com’da kendi markanız ile var olacaksanız bulunduğunuz ülkede mutlaka marka tesciliniz olması gereklidir. Amazon bunu artık bir zorunluluk olarak sunuyor ve bu konuda taviz vermiyor.

Amazon’un bu yeniliği kendi markası ve var olmaya çalışan, marka tesciline sahip olan kişi ve firmalar için büyük avantaj içermektedir. Amazon bu uygulama ile taklit ürünleri ve marka tescilinden doğan hakkın gasbına araç olmayacağını ve izin vermeyeceğini gösteriyor. Yani bir kez daha tüketicinin yanıltılmasını engelleyerek hem satıcıya hem tüketiciye garanti veriyor, kendisine duyulan güveni pekiştiriyor Sizde zaten bir marka tesciline sahipseniz, geçirmeniz gereken zorunlu süreç bunu ispat etmek ki; çalıştığınız marka patent vekilinin yardımı ile bu iş dahada basitleşiyor. Amazon da satış yapmak için sizden istenen son aşamada marka patent vekilinizin mailine gelen doğrulama kodunu Amazon’a vermek için almanız ve marka vekilinizin bu maili onay maili ile cevap vermesi. Aşağıda bu mailin bir örneği verilmiştir.

Marka Tesciline sahip olmak her zaman ticari bir avantaj olduğu gibi ; Amazon‘un bu yenilikçi yaklaşımı ile kuvvetlenerek avantaj olmaya devam ediyor.
Marka Tescili Amazon.com ‘dada size ait olanın garantisidir.

Tasarım Tescilinde Lahey Sistemi

Tasarım Tescilinde Lahey Sistemi

Tasarım ve buluşların korunması, günümüzde oldukça önemli bir konudur. Ne yazık ki, birçok tasarım veya buluş sıklıkla taklit edilmekte ve hatta...

Tanınmış Marka Nedir?

Tanınmış Marka Nedir?

Tanınmış marka olmak halk tarafından markanın önemsenmesi ve dikkat çekmesi anlamına gelmektedir. Tanınmış markaya olan güven daha fazla olduğu için...